نفرات برگزيده سي و چهارمين جشنواره قرآن و عترت به شرح زير است:
حفظ قرآن كريم:
در رشته حفظ كل قرآن كريم، علي مستشاري راد از دانشگاه علامه طباطبايي، محمد گائيني و علي شيخ جامي از دانشگاه حكيم سبزواري به ترتيب مقام اول تا سوم، زهرا سلطان پور علي مشيري از مازندران، رقيه رضايي و سمانه سادات خان دوستي از دانشگاه بين المللي امام(ره) به ترتيب مقامهاي اول تا سوم را دريافت كردند.
در رشته حظ ۲۰ جزء ، اميرحسين اسفنديار از دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل، محمود باباخان از دانشگاه نورطوبي، علي ناجي محله از دانشگاه مهران، رويا فضائلي ترابي از دانشگاه فردوسي مشهد، ريحانه رحماني از آموزشكده نقشه برداري و فهيمه جفرسته از دانشگاه اراك به ترتيب موفق به كسب مقامهاي اول تا سوم شدند.
در رشته ده جزء، در بخش برادران علي بهراني پور از دانشگاه تهران، رضا علينژاد از دانشگاه خليج فارس، سيد مهدي شفاعتي از دانشگاه يزد به ترتيب حائز رتبههاي اول تا سوم، در بخش خواهران، سعيده نصيري فرد از دانشگاه شهيد مدني آذربايجان، زينب باقرنژاد از دانشگاه هدي قم و كهن پور موفق به كسبت رتبههاي اول تا سوم شدند.
در رشته ۵ جزء، در بخش برادران، عليرضا ناصري نيا از دانشگاه تهران، محمدرضا محمدي از دانشگاه فردوسي مشهد، محمدصادق غضنفري از دانشگاه امام صادق(ع) رتبههاي اول تا سوم و در بخش خواهران، نرگس دهقاني از دانشگاه امام صادق(ع)، لطيفه ملك محمد از دانشگاه اصفهان و فاطمه كلائي نژاد از دانشگاه خليج فارس موفق به كسب مقام هاي اول تا سوم شدند.
قرائت:
در رشه قرائت، سيد محمد حسيني پور از تهران، عليرضا مكاري از اصفهان و يوسف جعفرزاده از دانشگاه قرآن وعترت به ترتيب مقامهاي اول تا سوم، زهرا پور طهماسب از مازندران، زهرا مهوشيان و ليلا دورقي احمدي از دانشگاه شهيد چمران اهواز به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را دريافت كردند.
ترتيل:
در رشته ترتيل، علي مولايي از دانشگاه تفرش، امير طيب طائبي از دانشگاه اصفهان، پيمان خيرخواه از دانشگاه وليعصر رفسنجان به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم و در حوزه خواهران، مريم محمدي كشوري از دانشگاه قم، ندا مرادي از دانشگاه علامه طباطبايي و زينب ضيا دوست از دانشگاه حكيم سبزواري به ترتيب موفق به كسب مقام هاي اول تا سوم شدند.
دعا و مناجات خواني:
در رشته دعا و مناجات خواني، در رشته برادران، مهدي حق پرست از دانگشاه تربيت دبير شهيد رجايي، احد حاجي زاده از دانشگاه محقق اردبيلي، حسين برگز از دانشگاه قم، زينب روشن فر از دانشگاه گيلان، زهرا پور سلطاني دانشگاه فردوسي مشهد و مرضيه سادات موسوي از مشهد مقدس به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم اين دوره از جشنواره را به خود اختصاص دادند.
اذان:
در رشته اذان، مسعود شريفي از دانشگاه امام صادق(ع)، محمدرضا حسين زاده از مشهد و وحيد رحماني از دانشگاه محقق اردبيلي موفق به كسب رتبه هاي اول تا سوم شدند.
تواشيح:
در رشته تواشيح، گروه تواشيح نور از دانشگاه علامه طباطبايي، گروه تواشيح دانشگاه يزد و گروه تواشيح ناشطات از دانشگاه اصفهان حائز رتبههاي اول تا سوم شدند.
آشنايي با ترجمه و تفسير قرآن كريم:
حسم سلامي بيگ باغلو، محمد گودرزي و امين قنبري موفق به كسب رتبههاي اول تا سوم شدند.
پرسمان معارفي:
علي محمد صالحي، زهرا رفيعي و زهرا منصوري به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را دريافت كردند.
سبك زندگي ايراني و اسلامي:
خديجه ملائي آذر از دانشگاه علامه طباطبايي، علي كريميان شهري از دانشگاه بيرجند و مريم انواري موفق به كسب رتبه هاي اول تا سوم شدند.
آشنايي با احاديث اهل بيت(ع):
اميرمهدي نجف پور، فاطمه وطن پرست و سيد محسن روحاني موفق به كسب رتبههاي اول تا سوم شدند.
بخش احكام:
بتول سلحشور، سام فلاحي و پري باراني رتبههاي اول تا سوم را به دست آوردند.
آشنايي با مفاهيم نهجالبلاغه:
عليرضا جعفري پور، زهرا گودرزي و زهرا سادات حسيني موفق به كسب رتبههاي اول تا سوم شدند.
آشنايي با مفاهيم صحيفه سجاديه:
كيميا عارفي، عليرضا فاضلي جا و ريحانه قنداقي رتبههاي اول تا سوم اين رشته بودند.
آشنايي با سيره معصومين(ع):
محمد مولودي، حانيه صلاتش پور و ابوالفضل فلاحي پناه رتبههاي اول تا سوم را به دست آوردند.
حفظ موضوعي قرآن كريم:
عارفه منصوري، نفيسه عنايتي و محمدرضا جاهدي نيا موفق به كسب رتبههاي اول تا سوم شدند.
بخش پژوهشي:
در رشته تلخيص كتاب محمد محرمي، مينا صيدي اسفهلان و سپيده رمضاني مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند.
مقاله نويسي:
فاطمه نجار زادگان، محسن موحدي رتبههاي اول و دوم را كسب كردند.
بخش هنري:
در رشته معرق و منبت زهرا موتمر، شيوا كشااني مرضيه سادات موسوي حق شناس رتبههاي اول تا سوم را به دست آوردند.
در رشته تذهيب، زهرا كمراتي، زهرا وحداني رتبههاي اول و دوم را كسب كردند.
در رشته طراحي پوستر، محمد گرامي، مهدي غلامي و ميعاد سنانيان موفق به كسب رتبه هاي اول تا سوم شدند.
در رشته خوشنويسي، آريا سلطاني، محمد الماسي و حميد ميرزايي رتبههاي اول تا سوم را به دست آوردند.
در رشته نقاشي، نرگس سلطان زاده، مريم شريفي و فاطمه صادقي رتبههاي اول تا سوم را كسب كردند.
در رشته عكاسي، محمد رضا آراني، محيا آزموده و سيد هادي سيدترابي موفق به كسب مقامهاي اول تا سوم شدند.
در رشته فيلم كوتاه، مسعود كلانتر، محمدصالح رضاداد و محمدرضا جودت پناه رتبههاي اول تا سوم را كسب كردند.
بخش ادبي:
در رشته شعر راضيه روحي، زهرا آراسته نيا و محمدجواد شاه مرادي مقام هاي اول تا سوم را از آن خود كردند.
در رشته داستان نويسي، راحله آسوده، مصطفي توفيقي و علي اكبر ساعي موفق به كسب رتبه هاي اول تا سوم شدند.
در رشته فيلنامه نويسي، رضوان رستم زاده، زينبيادگار و عباس نيك نفس رتبه هاي اول تا سوم را كسب كردند.
در رشته نمايشنامه نويسي، سميرا طاهري، فواد زيدانلو و سعيد ميرزايي موفق به كسب مقامهاي اول تا سوم شدند.
بخش فناوري:
در رشته توليد نرم افزار عليرضا انتظامي مقام دوم و رشته كانال شبكههاي مجازي رامين اميراصلاني مقام سوم را به دست آوردند.
گفتني است نفرات برتر هجدهمين جشنواره ملي پاياننامههاي قرآني نيز به شرح زير است:
در مقطع دكتري، اسمر جعفري مقام اول، فريده اميني مقام دوم، زهرا كلباسي مقام سوم، اصغر طهماسبي مقام چهارم، و راضيه اميني مقام پنجم و در مقطع ارشد سيده راضيه پورمحمدي مقام اول، حوريه موحد زاده و مرتضي سلطاني مشتركا مقام دوم، نجمه ناصري طاهري مقام سوم، مريم آبادي خسرقي مقام چهارم و حلما مولازاده مقام پنجم را كسب كردند.